compare

Brunes.al

BRUNES, ofron çdo mundësi për konceptimin e hapsirës tuaj, duke vënë në dispozicionin tuaj një gamë të gjerë produktesh dhe duke qenë sa më afër jush me ekspozitat tona në Tiranë, Vlorë, Durrës, Sarandë e Lezhë. Një shumllojshmëri e cila në mënyrë harmonike ndërthuret në ngjyra, stile, cilësi të pakrahueshme, të shprehura në markat më prestigjoze të tregjeve botërore.
advertising
Links Website >>
Website Topics company
Top Keywords from Search Engines brunes, forgive and forget + 3 more>>
Brunes.al is ranked 3,379,089th in the world (amongst the 30 million domains). This site is relatively popular among users in the albania. It gets 75.9% of its traffic from the albania . This site is estimated to be worth $3414. It has 1 backlinks. Brunes.al has 32% seo score.
Popularity: Safety: Social signals: Legit: legal Rating:
www.brunes.al
2.5/5.0
by
WebstatsDomain

Similar websites

Favicon of agikons.com  

Agikons.com

Agikons | Agikons Kompani Ndertimi

Agikons, construction company in albania

Popularity: | Safety: | agikons.com

Favicon of www.logoreci.com  

Logoreci.com

Logoreci

Logoreci

Popularity: | Safety: | www.logoreci.com tags for www.logoreci.com albania

Favicon of www.edilal.com  

Edilal.com

Edilal ne Krijojmë Standartet, Të Tjerët na Ndjekin

Popularity: | Safety: | www.edilal.com

advertising
Favicon of www.kompanigroup.com  

Kompanigroup.com

Kompani Group - Business Optimization Experts - Success Follows

We see a beautiful world of endless opportunities for your business.business optimization applied through branding

Popularity: | Safety: | www.kompanigroup.com tags for www.kompanigroup.com advertising agency / advertising agencies / advertising company

Favicon of www.manetci.com.al  

Manetci.com.al

Manetci

Kompania manetci është lider në ndërtim dhe investim të projekteve zhvilluese, në shqipëri dhe rajon

Popularity: | Safety: | www.manetci.com.al

Favicon of albaniangreenmarket.bloombiz.com  

Albaniangreenmarket.bloombiz.com

Green Market Ltd, Albania - Tirane: Trading Company

Green market ltd was created having in mind the offering of services to producers and buyers in

Popularity: | Safety: | albaniangreenmarket.bloombiz.com tags for albaniangreenmarket.bloombiz.com animal food / agricultural inputs / green

Web Safety

brunes.al is a safe website. This information is from Google, AVG Threat Labs, McAfee SiteAdvisor, Wot.

Google Safebrowsing:
Avg Antivirus
Wot Raiting
SiteAdvisor
Child Safety

Status:

Copy & paste code at your website:

just copy & paste the snippet into your website!

just copy & paste the snippet into your website!

General Statistics

Title: Brunes
Description: BRUNES, ofron çdo mundësi për konceptimin e hapsirës tuaj, duke vënë në dispozicionin tuaj një gamë të gjerë produktesh dhe duke qenë sa më afër jush ... more
SEO score: 32%
Website Worth: $3,414 USD
Web Safety:
Web safety signals the level of trust for the site's suitability for all users.
Child Safety:
Child safety signals the level of trust for the site's suitability for children.
Alexa Rank: 3,379,089
Primary Traffic:
The country where current domain is most popular relative to the other countries
albania
Alexa backlinks: 10
Webstatsdomain backlinks:
IP-address: 216.172.169.169 [Trace] [Reverse]
Pageviews per User: 7.1
Average Time on Site: 03:35
Search Percent:
Estimated percentage of visits to www.brunes.al that came from a search engine
48.5%
Bounce:
Estimated percentage of visits to www.brunes.al that consist of a single pageview
33.3%
Daily Pageviews: n\a
Load Time: 0.82 seconds

Website categories

Currently, we found 1 categories on brunes.al
company 410'259 sites

Top Keywords

This report shows links that we found on other domains than the index page. You can use this list of domains in order to understand what content users like.

Keyword Position Date
parket laminat
1 2016-02-03
brunes
1 2016-01-10
firmat mobilje
1 2016-01-01
brunes albania
1 2015-12-15
brunes ceramica albania
1 2015-12-15
kabina dushi
6 2016-01-31
dekoll
8 2015-12-08
mobilje de com
9 2016-01-20
mobilje ne tirane
10 2016-01-09
mobileri ajax ne tirane
10 2015-11-30

Keywords Consistency

In this table we show keywords that are most commonly found on the site. Words marked with 2 or 3 stars best describe the theme of the site.

  Keywords Freq Title Desc <H> Anchors
brunes 19
furniture 6
blog 5
water 4
admin 3
  Keywords (2 words) Freq Title Desc <H> Anchors
brunes furniture 5
according to the function 2
function and the feelings 2
brunes blog 2
adapt them according 2
  Keywords (3 words) Freq Title Desc <H> Anchors
how to adapt them according 2
according to the function and the feelings 2
function and the feelings that conduct 2
advice how to adapt 2
ideas and advice how 2

Headings

Excellent, your website is structured using HTML headings (<H1> to <H6>). Always Use an <H1> Heading Tag. Search engines place a lot of value on the text inside <H1> tags, so make sure that it's optimized and well represents the page content.

<H1> <H2> <H3> <H4> <H5> <H6>
553500
<H1> ofertat
<H1> cilësi italiane
<H1> si të mobilojmë shtëpitë e vogla pa humbur në hapësirë dhe komoditet
<H1> 12 mënyra si të bësh shtëpinë tënde një vend akoma më të rehatshëm gjatë 2017

Alexa traffic graph

Alexa traffic rank shows the popularity of your site relative to other sites. Brunes.al is ranked 3,379,089th in the world (among the 30 million domains). A low-numbered rank means that your website gets a lot of visitors.

Alexa rank: 3,379,089 visit alexa Alexa backlinks: 10
This report show rough estimate of brunes.al's popularity
The top queries driving traffic to www.brunes.al from search engines.
mobileri brunes
brunes
parket laminat
forgive and forget
oferta

Visitors Localization

Traffic Estimations Low
Traffic Rank 3,379,089th most visited website in the World
albania 75.9

Websites hosted on same IP

Domain Popularity
Favicon for vegangela.com   vegangela.com
Favicon for 4x4offroads.com   www.4x4offroads.com
Favicon for designersandagents.com   designersandagents.com
Favicon for thekidsdentistrenton.com   thekidsdentistrenton.com
Favicon for digital-photo-web.com   www.digital-photo-web.com

Website Load Time

Website load time is an important factor, because Google is taking the site’s loading speed into consideration in determining its ranking. Even though this will not have a big impact, it is still something we (webmasters) should really look into. The reason is pretty simple – the majority of visitors are usually in a rush and no one is fond of waiting half a century before the website finally loads its content or fails to load. At the last check on 2016-08-23, website load time was 0.82. The highest load time is 1.97, the lowest load time is 0.62, the average load time is 0.93.

Contact information:

http://www.brunes.al/en/about-us - About us
http://www.brunes.al/en/contacts - Contacts
Facebook profile for www.brunes.al - Brunes | Facebook
See brunes.al contact information in whois record

0reviews

Add review